Notice: Undefined index: lisan in /home/ssm/public_html/hakkimizda.php on line 13
Acıbadem Sports Medicine

Hakkımızda

 

"Acibadem Sports" Sporcu Sağlığı Merkezi iki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul'da, tam donanımlı Acıbadem Fulya Hastanesi'nin hemen yanında 4.500 metrekarelik alan üzerinde hizmet vermektedir ve FIFA Medical Centre of Excellence sertifikasının 2012'den beri Türkiye’deki ilk ve tek sahibi konumundadır.

Merkezimiz, spor hekimliği ve bilimleri alanında uzmanların önderliğinde uluslararası standartlarda koruyucu hekimlik, teşhis, tedavi ve atletik performans yönetim hizmeti vermektedir. Güncel akademik araştırmaların rehberliğinde gelişmiş teknoloji ve teknik uzmanlık kullanılarak sakatlık önleme programlarının geliştirilmesi, uygulanması ve sporcuların eğitimi ekibimizin temel felsefesini oluştursa da; sakatlık geçiren bir sporcu, ilk müdahaleden sahaya döndüğü ana kadar geçen sürede merkezimizde spor hekiminden fizyoterapiste, spor bilimciden rehabilitasyon antrenörüne, manuel terapi uzmanından kondisyonere, masörden beslenme uzmanına, podiatristten psikososyal danışmanına kadar bir çok farklı uzman ile bir araya gelmektedir. Tedavi sürecinin sağlıklı bir şekilde geçirilebilmesi için bu zincirdeki tüm uzmanlar birbiriyle koordineli olarak çalışmakta ve bu sayede tedavinin maksimum başarıya ulaşması ve zaman içinde ortaya çıkan sorunların mümkün olan en kolay şekilde çözülmesi sağlanmaktadır. Merkezdeki tedavi ve rehabilitasyon sürecinde, son teknoloji ürünü birçok tedavi cihazı etkin şekilde kullanılmakta olup, kapalı havuzda aquaterapi, yerçekimsiz ortamda koşu, hipoksik ortamda yüksek irtifa çalışması ve -110 derecede tüm vücut kryoterapi olanağı da sağlanmaktadır.

Ayrıca, "Acibadem Sports" hemen yanında konumlanmış olan tam donanımlı Acibadem Fulya Hastanesi ile entegrasyonu sayesinde, uluslararası alanda tanınmış spor travmatolojisi, artroskopik cerrahi, el cerrahisi, spinal cerrahi, ayak&ayak bileği cerrahisi, kardiyoloji ve kardiyovasküler cerrahi, endokrinoloji, iç hastalıkları vb birçok uzman ile birlikte her türlü radyolojik görüntüleme ve cerrahi uygulama olanaklarını da içerisinde barındırmaktadır. Merkezimizin direktörlüğünü yapan Prof. Ömer Faruk Taşer, aynı zamanda hem Acibadem Fulya Hastanesi Ortopedi Bölümü Başkanlığı'nı hem de Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu Başkanlığı'nı da yürütmektedir. Merkezimiz Acibadem Sağlık Grubu'nun hali hazırda resmi medikal sponsoru olduğu ulusal futbol, basketbol, voleybol, hentbol, atletizm, tenis, yüzme, bisiklet federasyonlarına, Beşiktaş, Trabzonspor, Başakşehir, Bursaspor, Eskişehirspor, Sivasspor gibi bir çok ulusal elit futbol takımına olduğu gibi Partizan, Kızılyıldız, CSKA Sofya, Levski Sofya, Lokomotiv Plovdiv, Cluj, Dinamo Bükreş, Gabala ve Bakü gibi birçok uluslararası elit futbol takımı ile birlikte FIBA Euroleague Final, WTA Final, Turkish Airlines Final Four gibi birçok uluslararası turnuvaya da hizmetlerini sunmaktadır. Bahsi geçen tüm takımların sporcularının sezon öncesi ve transfer dönemindeki federasyon lisans muayenelerinin yapılması ve onaylanması da medikal sponsorluk hizmetleri içerisinde yer almaktadır.

Merkezimizde, sporcular ve takımların atletik performans testleri yüksek teknoloji ürünü ekipmanlarla yapılmakta ve güncel bilimsel çalışmalar rehberliğinde analiz edilmekte olup; minimal sakatlık ile maksimal performans sağlayabilmek adına sporcu ve/veya antrenörler ile paylaşılmaktadır. İhtiyaç halinde sporcular takım veya bireysel olarak merkez bünyesinde uzman kondisyonerler ve spor bilimcilerin rehberliğinde antrenman yapma fırsatına sahip olmaktadırlar. Bu süreçte kondisyon salonundan kapalı atletizm pistine, hipoksi odasından tüm vücut kryoterapi alanına, açık halı sahadan fonksiyonel antrenman alanına, rezistif koşu bantlarından kapalı havuz olanaklarına kadar birçok farklı mekanda çalışma fırsatı bulan sporcuların periyodik bilimsel ölçümler ve objektif yüklenme takibi ile optimal seviyeye gelmeleri sağlanmaktadır. Aynı şekilde, son akademik çalışmalar rehberliğinde belirlenen ölçüm protokollerinin postür ve yürüme analizleri ile desteklenmesi sonucunda bireysel sakatlık risk haritası çıkarılan sporculara, uygun tabanlık desteği sağlanması ve koruyucu egzersiz programlarının uygulanabilmesi de merkezimizde verilen hizmetlerden birisidir.

"Acıbadem Sports" Sporcu Sağlığı Merkezi'nin yanında aynı zamanda herkese açık Fitness & Wellness alanını da aynı çatı altında birleştirerek fark yaratmakta olup; bilinçli spor yapmak isteyenler için “her yaştan sporsever için sağlıklı spor” anlayışı ile sağlıklı bir yaşam noktası sunmaktadır.

 

2010
ACIBADEM FULYA HASTANESİ VE ACIBADEM SPORTS SPORCU SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI.
2012
ACIBADEM SPORTS TÜRKİYE'NİN TEK FIFA MÜKEMMELİYET MERKEZİ OLDU.
2013
ACIBADEM SPORTS YENİ YERİNE TAŞINDI.
2016
ACIBADEM SPORTS ULUSLARARASI FUTBOL BİLİMLERİ KONFERANSI DÜZENLENDİ.
2017
ACIBADEM SPORTS ULUSLARARASI BASKETBOL BİLİMLERİ KONFERANSI DÜZENLENDİ.
2018
ACIBADEM SPORTS FIFA MÜKEMMELİYET MERKEZİ AKREDİTASYONU YENİLENDİ

Meet our MEDICAL staff

Entrust yourself to our experts on sports medicine

Meet our PhysIotherapy staff

Get well soon with the hands of our experienced physiotherapists

Meet our CoachIng staff

Train with our highly skilled trainers under guidance of sports science and innovation